You are currently viewing amiga.org.pl – Odcinek 4

amiga.org.pl – Odcinek 4

Wydanie specjalne – gościem jest 'ferin’ (Radosław Czernik).

Rozmawiamy o betatestowaniu, SchetchBlocku i używaniu Amigi współcześnie.

Pobierz MP3

Ten post ma 5 komentarzy

  1. philipo

    Dzięki za niespodziewany odcinek 😉 Bardzo ciekawy gość, tylko w niektórych momentach trzeba się było mocno wsłuchiwać. Braw za ciekawy wątek o rysowaniu.

    1. Kokos

      Tak, słychać wyraźnie, że w tym odcinku powstały znaczące problemy techniczne w związku z rozmową kilku osób. Polecam używanie do nagrywania i wspólnej komunikacji Mumble – https://wiki.mumble.info/

      1. Adam

        Próbowałem dzisiaj i nie udało się. Postawiłem serwer ale nie mogłem się z nim połączyć; może muszę mieć unikalne IP (mój internet to typowy blokowy, router na każdą klatkę).
        Podstawowy problem jest taki, że większość rozmówców nie chce instalować nic po swojej stronie; najchętniej rozmawialiby przez telefon ze słuchawkami. To nie ułatwia nagrania dobrej jakości (musi być apka po stronie gościa, muszę dostać plik). Wstępnie mam pomysł, żeby każdy podczas rozmowy nagrywał przez Audacity i te dwie ścieżki złożę w jedną. Zobaczymy (usłyszymy).

        Aktualnie największym problemem są dla mnie mejle z domeny amiga.org.pl z żądaniem wpłaty w bitcoinach. To są spamerskie komentarze hakerów rozsyłane z dawnych adresów w domenie amiga.org.pl (z jej poprzedniego wcielenia). Nie wiem ile osób to dostaje i nie wiem jak to zablokować.

        1. Kokos

          Składanie takego w ten sposób to może być żmudna robota. Poza tym to tak samo dodatkowe oprogramowanie na kompie jak właśnie Mumble. O ile pamiętam to Mumble ma wersję nieinstalacyjna jeśli kogoś to boli. Windziany klient pełni też rolę serwera, więc jak coś nie musisz używać dedykowanego serwera. Potestuj sobie najpierw połączenie w sieci lokalnej. Jak uznasz, że działa to wtedy martw się o wystawienie serwera na świat. Wystarczy port wystawić i łączyć się po publicznym IP, nawet dynamiczny da radę, aż tak często się nie zmienia, żeby przerywał rozmowę czy coś. A jak coś to można użyć serwisu typu dyndns. Mumble ma świetny enkoder i ustawienia do rejestrowania głosu. Do tego wbudowana rejestracja. Warto poćwiczyć niż kombinować z partyzanta. A jak chcą koniecznie przez telefon to przyda ci się mikser z interfejsem audio.

        2. Kokos

          A no i jest też aplikacja na mobilki Mumble, mogą się z tobą łączyć używając telefonu. Z twoim mailowym problemem się nie spotkałem. 😉

Dodaj komentarz