You are currently viewing Magazyn Amiga NG nr 5

Magazyn Amiga NG nr 5

Oddany do druku. Od tego numeru są małe zmiany – PDF jest płatny (9 zł), ale dla nabywców wersji papierowej darmowy. Bez zmian pozostaje publikacja na issu (z poślizgiem, czytanie online bez możliwości pobierania) oraz publikowanie artykułów po upływie pół roku od ukazania się w czasopiśmie. Działania te mają na celu dofinansowanie amiga org pl oraz mają podnieść atrakcyjność wersji papierowej.
Natomiast nie udało się zwiększyć objętości – chciałem ISSN dla mniejszego podatku, ale rysuje się mniejszy VAT na papier po nowym roku. Myślę, że kolejny numer czasopisma będzie mieć nie 60 a 64 strony. Dalsze zwiększanie objętości jest możliwe jeśli będzie więcej treści (czyli autorów) i większy nakład (czyli więcej nabywców wersji papierowej). Na tę chwilę „papier” wychodzi „dla idei” po kosztach (autorzy nie dostają nawet egzemplarzy autorskich). Sytuacja mogłaby się zmienić na lepszą po wyjściu wersji anglojęzycznej.

Teraz najważniejsze, czyli co w numerze:

AmigaOS 4 
AmigaOS 3.1.4 – wrażenia
Audio Evolution do składania podcastu
AmiWest 2018
Programowanie pod AmigaOS
TwittAmiga 4.2.2
Polymorphable
Dale Hardshovel and the Bloomstone Mystery

MorphOS
iBook jako amigowy laptop
Wymiana karty procesorowej w Power Macu G5
PowerPC G4 vs PowerPC G5

AROS
Instalacja AROS-a na pendrive
Xpdftools
Hyper Rogue III
Super Mario War
Wywiad z Paolem Besserem

Pozostałe: 
Robimy grę
Amiga w wojsku polskim
Konkurs na maskotkę Amigi NG
Uszy do góry

Treści dla klasycznej Amigi są zupełnie wyjątkowe i nie stanowią precedensu (np. gra Worthy „wyleciała” jako niepasująca do profilu pisma). To co jest musiało wejść.

Czasopismo można zakupić w:

Najbliższe plany omówię w kolejnym odcinku podcasta.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. philipo

    Kiedy będzie dostępna do kupienia wersja pdf ?

  2. Adam

    No jest już dostępna tutaj, ale zasadniczo zależy mi na kupowaniu wersji papierowej u Zalepy. Tu jest to tylko jakby forma wsparcia.

Dodaj komentarz