Stachu, jak to się robi?

Tytuł to zakończenie piosenki Zenona Laskowika "Starych nie ma, chata wolna", która nie jest związana z tym o czym za chwilę poczytacie. Utkwiła mi w pamięci ze względu na niezapomnianą dykcję Zenona, i jest jedynie pretekstem do rozpoczęcia artykułu. Tym razem napiszę o kulisach pisma "Amiga NG", ale nie w kontekście jakichś przeżyć, bo jesteśmy za młodzi jako magazyn żeby już wspominać początki. Pokażę jak to sobie zorganizowałem, może komuś się przyda. Bo zaczynałem od zera nie znając nikogo. Wiele praktycznych wskazówek, także dla osób które chciałyby założyć własny blog, podcast - podaję nazwy programów, sprzętu. Artykuł jest pisany z punktu użytkownika Windows, jest też o narzędziach internetowych. Wiele treści jest uniwersalnych, bo pokazuje model działania. Organizacja nowego projektu Pomysł…

1 Komentarz

Treści tej strony w formie poręcznego e-booka

  Jak w temacie, złożyłem to. Nie ma tam wartości dodanych, jest cała zawartość stron (nie wpisów). Dużo rzeczy jest podlinkowanych (szary tekst - jakby ktoś przegapił). To pierwsza moja publikacja tego typu. Mam większe plany, o tym na ostatniej stronie rzeczonego e-booka. -> Amiga NG nr 0 (PDF, 26 stron, 5,5 MB). Poniżej przykładowa strona

0 Komentarzy

Kupujemy komputer do MorphOS-a

Jako że nie używam tego systemu musiałem dużo czasu spędzić na lekturze. Były to wątki na PPA, założyłem też wątek "do konsultacji" na forum MorphOS. Niestety ze względu na znikomą aktywność użytkowników niewiele udało się ustalić. Przede wszystkim nie udało się zweryfikować powtarzalności niektórych problemów na konkretnych konfiguracjach. Jest to ukrywane i bagatelizowane, zresztą podobnie jest w każdej "frakcji" amigowców, co dla mnie jest dziecinadą. Dodatkowo środowisko to okazuje się być nieszczególnie zainteresowane przyszłością własnego systemu. W każdym razie zostało napisać piąty, ostatni tekst dla "klanu" MorphOS - postawienie systemu i pokazanie najciekawszego oprogramowania. Nieprędko to stanie się. Szczerze to straciłem chęci. To nie powinno być tak, że ja mam zabiegać o prezentację systemu którego nie używam, a wręcz przeciwnie…

0 Komentarzy

Emulacja – odcinek 1

Dzisiaj pierwszy odcinek "szkółki" na temat emulacji. Podstawowe pojęcia (ROM, Kickstart) i pierwszy kontakt z amigowymi grami. Najłatwiejszy wariant - gotowe pliki wykonywalne. Emulacja – szkółka – cz.1

0 Komentarzy