Postanowiłem co jakiś czas informować o postępach w rozwoju strony. Najpierw zaległości – technikalia. Potem – najbliższe plany.

Początki
Pierwsza strona tej witryny powstała 14 stycznia.
“Wyjście w świat” nastąpiło końcem lutego – na moim blogu (22 luty), blog Mufy (24 luty) , PPA (25 luty).
Dało mi to wejść – odpowiednio 0, 17 i 543 (na tę chwilę, popołudnie, 6 marca).
Porównawczo wejścia robotów indeksujących za ten okres: Yandex – 34, Bing – 24, pozostałe <10.

Licznik wejść strony
Nie mam pojęcia jak walczyć z “crawlerami”. Proszę mi wierzyć że nie zależy mi na takim sztucznym ruchu, który dodatkowo obciąża mój limit miesięcznego transferu.
Używam wtyczki Wordfence – za “bota” mam ustawione wejścia >50 na dobę. Ta wtyczka posiada listę robotów (>200) które mają być niezliczane. Niedawno ustawiłem dodatkowo niezliczanie wejść do stron których nie ma (w sieci jest tysiące odwołań-widm wersji strony sprzed kilkunastu lat – adresy typu https://amiga.org.pl/zaczek-777437/).
Mógłbym blokować indywidualnie IP ale nie wiem które mogę i jakie to rodzi konsekwencje (np. bardzo dużo odwołań mam z Googlebot).

Teraz wchodzi dziennie około 30 “użytkowników”, z których każdy przegląda średnio 4 strony. A prywatnie oceniam że codziennie jest zaledwie po kilka wejść, łącznie dających kilkanaście odsłon.
W ustawieniach “Statystyki” mam włączoną czarną listę Piwik Spam odsyłających. Mam też aktywną wtyczkę Akismeta. Nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić.

Wygląd i funkcjonalność
Po miażdżącej krytyce zmieniłem szablon. Jeśli chodzi o pierwotną koncepcję (udogodnienia dla urządzeń mobilnych) to obecnie eksperymentuje z errnio.

W “kolejce” jest WP Super Cache i BuddyPress, ale… nie chcę ciągle zajmować się sprawami technicznymi “od zaplecza” strony, bo to zabiera czas, który można spożytkować np. na napisanie artykułu.

Najbliższe plany
Dodałem w mijającym tygodniu, zgodnie z pierwotnymi założeniami, Zasoby dla AROS-a i Więcej o AmigaOS 4. Przeredagowałem też O stronie.
Jak widać od dziś pojawiły się wpisy i ich subskrypcja przez RSS. W razie jakby coś nie zadziałało – można kanał dodać ręcznie:

https://amiga.org.pl/rss

Jeśli chodzi o przyszłą zawartość (nowe artykuły) to niestety ale odzewu ze strony fanów AROS-a ani MorphOS-a nie uświadczyłem. Widocznie nie zależy im na propagowaniu swoich rozwiązań aż tak żeby pomóc mi w rozwijaniu treści na ich temat. Ale czekam dalej. Tematy jakie chciałbym uwzględnić to poradnik zakupowy, prezentacja systemu i oprogramowania. Więcej szczegółów podam jeśli będą chętni do współpracy.