You are currently viewing Sklepik Amiga online

Sklepik Amiga online

Ponieważ pismo drukowane jakoś funkcjonuje, warsztaty programistyczne w drodze, czas iść za ciosem. Proponuję zbiórkę PayPal. Potrzebuję ok. 250 zł. To jest na opłacenie hostingu tej strony i domeny oraz na nowy projekt – też domena i hosting (środki byłyby pożytkowane w tej kolejności).

Prawdopodobnie będę musiał podnieść pakiet, bo w tej chwili mam wykorzystane 852,78 MB z 1 000 MB. Czyli wejdą jeszcze dwa PDF i koniec. A ja nie mam zamiaru zwijać się za dwa numery gazety. Poza tym przestrzeń potrzebna jest do artykułów przenoszonych do wersji online (zdjęcia!). Nie wspominając, że będą rosły transfery.

Przedstawienie pomysłu na nowy sklepik amigowy

Nowy projekt to sklepik amigowy. Na razie byłby w formie testowej, bo nie prowadzę działalności gospodarczej. Zamysł jest taki, że w przyszłości byłyby tam rzeczy w formie elektronicznej. Programiki, PDF-y, zestawy tapet, plakaty. Jasne, że na początku byłoby pusto, niestety rozkręcenie tego może trwać długo. Wiem, że warto próbować. Chodzi o ideę i cel, który moim zdaniem jest do zrealizowania. To byłoby ważne wypełnienie luki rynkowej. Plany są szersze (np. sklepik jako program typu AMIStore pod AmigaOS 4), ale ponieważ jest bardzo mało osób, które coś robią, na razie nie obiecuję na wyrost. Postawię stronę na Presto albo nawet Quick.Cart i będę zabiegał o autorów treści. Platforma testowa jak chwyci, to wtedy będziemy pisać regulamin, kupować certyfikat SSL i tak dalej.

Jest już A2 i RetroAmi. Po co jeszcze jeden sklepik? Asortyment nie pokrywałby się. To możliwość i zachęta zarazem dla piszących pchełki kalibru Aminetu, czy wogóle twórczych, będą mogli sprzedawać. To bywa motywujące dla autorów. Z rzeczy nie w formie elektronicznej to może później coś pojawi się w ofercie (np. kubki). To nie jest po to bym „golił owce”. Ja to mogę tam sprzedać jakiegoś e-booka, ale generalnie to jest dla was.

Link do udostępniania: paypal.me/pools/c/86FplODsSO

zbiórka na opłatę amiga.org.pl i testowy sklepik amigowy

 

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Pshemsky

  „Na każdym zebraniu jest taka sytuacja… że ktoś musi zacząć pierwszy” 🙂
  Także pierwszą cegiełka poszła. I choć bardziej skupiam się (w miarę czasu i możliwość) na MorphOS’ie to jednak z chęcią poklepie po plecach ludzi, krewiących wiarę w NG w każdym kolorze oraz postaci.
  Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam serdecznie.

  1. Adam

   Niestety chyba nikt nie wie o tej inicjatywie. Taką mam nadzieję, że to jest powód braku wpłat. Trochę jestem uzależniony od promocji warsztatów programistycznych, bo to jest częściowo powiązane. Ale stroną DevConf.ppa.pl zajmuje się ktoś inny.
   Coś czuję, ze zbiórkę będę przedłużał.

Dodaj komentarz