Magazyn drukiem

Kilka dni temu nagrałem krótki filmik – opowiadam o czasopismach drukiem. Główny cel to pokazanie jak wygląda to w ręku na papierze. Mówię też o założeniach sklepiku.

Sklepik

Sprawa sklepiku rozwija się dalej. Ze zbiórki pieniężnej nie da się uzbierać na ten cel – było tylko dwie wpłaty (dziękuję darczyńcom). Znalazł się jednak człowiek który wyłożył tyle, że wystarczy. Tak więc zbiórka wygaśnie zgodnie z datą, nie będę jej przedłużał. W międzyczasie testowałem darmowe rozwiązanie  (https://amiga.my-online.store) i niestety ono nie jest darmowe. Są opłaty ukryte. Zbadałem temat, także w Polsce, i jest dużo platform, które oferują gotowy start. Niestety na początku (zero towarów) jest to nieopłacalne. W drugim międzyczasie (bo staram się to pchać do przodu) wziąłem się za testowanie wtyczki WooCommerce do WordPressa. To jest tylko “na rozgrzewkę” – w zakładce “Polityka prywatności” w rozwijanym menu są: Sklep, Moje konto, Zamówienie i Koszyk. Jeżeli wybierzecie PayPal i wpiszecie kod pocztowy to może wziąć pieniądze, ale tylko w tym wypadku. Zależy mi na sprawdzeniu sprzedaży przez płatność na konto – nie musicie płacić, chodzi o to czy działa cała reszta. Czy możecie logować się do panelu swojego, czy dostajecie na e-mail potwierdzenia. Wstępnie już są dwie przeszkody – nie dostaję powiadomień o zakupach i formularz nie działa jeśli nie wpiszecie kodu pocztowego. Nie wiem czego akurat niego. W każdym razie do testów możecie wpisywać dane fikcyjne. Poniżej zrzuty “dla potomnych”:
Towar w zakładce Sklep
Towar w zakładce Sklep
Potwierdzenie zamówienia
Potwierdzenie zamówienia

Sklepik jako taki myślę, że pojawi się w połowie września. Niestety, testowy (certyfikat jest zbyt drogi). Ograniczenie co do konieczności posiadania zarejestrowanej działalności gospodarczej mogę ominąć poprzez skorzystanie z nowych przepisów o działalności nieewidencjonowanej:

nowy przepis - o działalności nierejestrowanej

Inne pomysły do realizacji

W najbliższym czasie spodziewajcie się odświeżonego wyglądu strony. Rozważam też comiesięczne nagrania na zasadzie video-podcastów (coś jak filmik na początku).