Jednym zdaniem:
Strona dla fanów rozwoju Amigi
– linki, artykuły, czasopismo oraz powiązane: podcast, sklepik.
Amiga dzisiaj
amiga.org.pl – powrót po latach
Strona amiga.org.pl pod koniec lat świetności służyła głównie jako dostarczyciel aliasów dla kont pocztowych. Potem przechodziła z rąk do rąk – trwało to od 2004 do 2014 roku. Większość tego okresu domena była niewykorzystana. Archiwalne migawki są na web.archive.org W grudniu 2014 r. kupiłem domenę amiga.org.pl z myślą o godnym jej wykorzystaniu. W planie była integracja środowiska i wciągnięcie nowych osób. Ponieważ temat się „nie kleił” ostatecznie w pojedynkę zacząłem budować tę stronę w styczniu 2016 roku.
Cele projektu
Dostarczenie podstawowych informacji na temat współczesnego użytkowania komputera Amiga oraz jej form kontynuacji. Najbardziej zależy mi na wspieraniu nowszych rozwiązań. Promowany jest AmigaOS 4 na komputerach AmigaOne, ale pokazane jest wszystko. Podstawowy cel tej strony to poszerzenie „środowiska” o nowe osoby – powracające po latach do Amigi czy też zupełnie nowe.
Jak poruszać się po stronie
W zakładce Aktualności umieszczane są bieżące informacje jak na blogu. Reszta menu strony zawiera pogrupowane tematycznie treści. Skupiają się one na podstawach, gdyż strona została pomyślana dla osób spoza „środowiska” amigowców – nowych bądź powracających do Amigi.
Od 2018 r. w zakładce „Magazyn 'Amiga NG’ online” linkowane są też artykuły pierwotnie ukazujące się w czasopiśmie „Amiga NG”.
Kliknięcie w logo strony – duży napis amiga.org.pl na samej górze – przenosi na „wyrzutnię”, która przedstawia nasz „krąg”.
Krąg
Krąg tworzy kilka powiązanych stron, które łączy (poza tym, że wszystkimi zajmuję się ja) wspólny cel, jakim jest promowanie komputera Amiga współcześnie; także hobbystycznych kontynuacji.
Na skróty:
strona amiga.org.pl – na niej teraz jesteś, to wszystkie formy „amigowania” – NG (AmigaOS 4, MorphOS, AROS) i klasyk (sprzęt i emulacja) oraz wsparcie dla czasopisma „Amiga NG”
sklepik sklep.amiga.org.pl – sklepik w którym jest nasze czasopismo, ale ogólne jego przeznaczenie jest dla wszystkich amigowców
podcast postawiony na Anchor FM, dostępny na platformach: Podstacja, iTunes, Spotify i blubrry.
Powiązane strony:
AmigaOne – strona i blog o komputerach AmigaOne, AmigaOS 4.x
MorphOS.pl – serwis informacyjny i forum dla sympatyków MorphOS-a
Czasopismo „Amiga NG” ukazuje się w PDF, wydawane jest także drukiem; od nr 6 również w wersji anglojęzycznej (PDF i druk)
Oprócz tego zajmuję się fanpage gazety AmigaNG i tej strony (wspólny na szczęście) i jeszcze mam pod opieką fanpage strony morphos.pl.
Oprócz tego uśpione – za mało zainteresowanych na start:
warsztaty.amiga.org.pl – warsztaty programistyczne na platformie edukacyjnej Chamilo E-learning
Hub Amiga NG – forum tylko dla „ng-owców”
Nie da się ukryć, że przeceniłem potencjał środowiska i leży to wszystko na moich barkach. Jak ktoś chciałby dołączyć to byłoby miło.
Adam Mierzwa
kontakt: [email protected]
.