Amiga dzisiaj

Zainteresowanie komputerem Amiga jest nieprzemijające. Niezależnie od tych, którzy mają Amigę “od zawsze”, biegnie współcześnie jej nieprzerwany rozwój, i to wielotorowo. Oprócz tego możemy cieszyć się różnymi hobbystycznymi rozwinięciami, pozwalającymi w sposób bardziej wygodny korzystać z rozrywki w formie retro. Amiga dzisiaj to “amigowanie”, wielka różnorodność i wiele smaków.

amiga.org.pl – powrót po latach

Strona amiga.org.pl pod koniec lat świetności służyła głównie jako dostarczyciel aliasów dla kont pocztowych. Potem przechodziła z rąk do rąk – trwało to od 2004 do 2014 roku. Większość tego okresu domena była niewykorzystana. Archiwalne migawki są na web.archive.org

W grudniu 2014 r. kupiłem domenę amiga.org.pl z myślą o godnym jej wykorzystaniu. W planie była integracja środowiska i wciągnięcie nowych osób.
Ponieważ temat się “nie kleił” ostatecznie w pojedynkę zacząłem budować tę stronę w styczniu 2016 roku.

Cele projektu

Dostarczenie podstawowych informacji na temat współczesnego użytkowania komputera Amiga oraz jej form kontynuacji. Najbardziej zależy mi na wspieraniu nowszych rozwiązań. Promowany jest AmigaOS 4 na komputerach AmigaOne, ale pokazane jest wszystko. Podstawowy cel tej strony to poszerzenie “środowiska” o nowe osoby – powracające po latach do Amigi czy też zupełnie nowe.

Struktura strony

Strona ma podwójna strukturę. Poziomo są kolejne warianty “amigowania” – w kolejności popularności i bliskości oryginału. Pionowo są rozwinięcia tych tematów. Czyli każda zakładka zawiera: ogólnie o wybranym wariancie amigowania, poradnik zakupowy, zasoby (linki). Chcę żeby strona zachowała formę mini-kompendium. Ujęcie zagadnień może wzbudzać niedosyt – ale strona jest dla osób spoza środowiska i tak to wymyśliłem. Z kolei strona główna zawiera wpisy bieżące – jak na blogu.

 

Adam Mierzwa

kontakt: adamus7@interia.pl

[ ↑ ]
Zabierz mnie na górę!