News Reporter

9 thoughts on “amiga.org.pl – Odcinek 5

 1. Super odcinek, nie słyszałem wcześniej o tej imprezie więc z zainteresowaniem dowiedziałem sie czegoś nowego. Adam bardzo dobrze sprawdza się w roli prowadzącego.Słychać, że wie o co chce zapytać rozmówcę i nie pozwala na zbytnie odjeżdżanie od tematu.

 2. Sluchalem przez iTunes, calkiem fajnie to dziala. Czy dla prowadzacego podcast dostepne sa statystyki ile razy odtwarzano etc? Zakladam ze tak
  Btw, w nastepnym odcinku mozna wspomniec czym mozna takie podcasty odtwarzac na AOS41. Pewnie nie ma z tym problemu

  1. Nie mam jeszcze dostępnych statystyk na iTunes, dopiero od niedawna tam jestem. Ale dane chyba są łączne – Anchor jest spięty z iTunes i mam średnio 200 odsłuchań na odcinek. Bieżący ma w tej chwili 86. Te statystyki nie obejmują pobrań MP3 z tej strony i części odsłuchów (Podstacja). Ogólnie popularność dużo mniejsza jak ‘radzika’ ale krzywa jest wznosząca.

   Co do odtwarzania pod AmigaOS 4 – temat nie wygląda dobrze (dlatego wrzucam MP3). Odsłuch moich podkastów był poruszony na forum ‘Mufy’:
   http://forum.amigaone.pl/hyde-park-f10/podcast-adama-t1270.html
   I tam też jest podany sposób jak się do nich dobrać w kontekście Anchora.

   Możemy wspomnieć o tym w kolejnym odcinku, może znaleźć najlepsze rozwiązanie.

   1. Z iTunes jest łatwiej i mniej kombinowania niż z Anchora, a przynajmniej było jakiś czas temu gdy to sprawdzałem.

    Jak się dobrać do podcastów m.in. z iTunes opisałem w jednym z numerów Amigazynu. Jako że niedawno zapowiedziałem że wszystkie artki wydane na papierze odświeżę i udostępnie online na blogu, to obietnicy zamierzam dotrzymać. Szczerze powiedziawszy artek o obsłudze podcastów jest teraz pierwszy w kolejce. Nawet przed tygodniem chciałem się za niego zabrać, lecz w tej chwili pracuję nad czymś zupełnie innym. Natomiast niemal na pewno nowa wersja artykułu z Amigazynu, będzie udostępniona online jeszcze w tym miesiącu.

     1. Nie jest łatwo. Plus jest taki, że jak już jest hostowany podcast (choćby w tym darmowym Anchorze) to już dalej propaguje się (oczywiście zgłoszony przez nas) sam. Na przykład serwis podkastów “Podstacja” oferuje i RSS i możliwość pobrania MP3.
      Warto wspomnieć o rozwiązaniu ‘radzika’, czyli własnym odtwarzaczu swoich podkastów. Umożliwia i pobieranie MP3 i odtwarzanie strumieniowe dźwięku, a został wyklikany w Hollywood Designerze.

 3. Odnośnie wymiany procków w X5000 to z tego co widziałem te procesory są tylko i wyłącznie w technologii BGA – jak wszystkie obecnie produkowane. Podejrzewam, że nie ma nigdzie dostępnego na rynku sita do tego procesora więc nikt ręcznie nie będzie “sadzał” 200 czy więcej kulek na procku – aczkolwiek mi się parę razy zdarzyło wymieniać układy BGA bez sita, ale takie gdzie kulek było 30-40. Procesor wygląda na pancerny na stronie producenta widziałem, że maks. tempreraturowy pik jaki wytrzymuje to 245 stopni – więc z wylutowaniem (aby nie “strzelił”) nie powinno być problemu. Najistotniejsza kwestia to zaprojektowanie i wycięcie na CNC sita dla tego procka (o ile nie ma dostępnego) no i znalezienie serwisanta, któremu ręce nie będą latały przy lutowaniu jak się dowie ile płyta kosztuje 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.