You are currently viewing amiga.org.pl – Odcinek 5

amiga.org.pl – Odcinek 5

Wydanie specjalne – 'ferin’ relacjonuje spotkanie Workbench 2019.

Pobierz MP3

Przy okazji trochę na temat powstawania AmigaOne X1000 i kolejnych modeli, standardów na linii producent-klient oraz promowaniu Amigi NG.

Galeria z Workbencha 2019:
https://amiga.org.pl/workbench-2019/

Ten post ma 9 komentarzy

 1. philipo

  Super odcinek, nie słyszałem wcześniej o tej imprezie więc z zainteresowaniem dowiedziałem sie czegoś nowego. Adam bardzo dobrze sprawdza się w roli prowadzącego.Słychać, że wie o co chce zapytać rozmówcę i nie pozwala na zbytnie odjeżdżanie od tematu.

 2. Habib

  Sluchalem przez iTunes, calkiem fajnie to dziala. Czy dla prowadzacego podcast dostepne sa statystyki ile razy odtwarzano etc? Zakladam ze tak
  Btw, w nastepnym odcinku mozna wspomniec czym mozna takie podcasty odtwarzac na AOS41. Pewnie nie ma z tym problemu

  1. Adam

   Nie mam jeszcze dostępnych statystyk na iTunes, dopiero od niedawna tam jestem. Ale dane chyba są łączne – Anchor jest spięty z iTunes i mam średnio 200 odsłuchań na odcinek. Bieżący ma w tej chwili 86. Te statystyki nie obejmują pobrań MP3 z tej strony i części odsłuchów (Podstacja). Ogólnie popularność dużo mniejsza jak 'radzika’ ale krzywa jest wznosząca.

   Co do odtwarzania pod AmigaOS 4 – temat nie wygląda dobrze (dlatego wrzucam MP3). Odsłuch moich podkastów był poruszony na forum 'Mufy’:
   http://forum.amigaone.pl/hyde-park-f10/podcast-adama-t1270.html
   I tam też jest podany sposób jak się do nich dobrać w kontekście Anchora.

   Możemy wspomnieć o tym w kolejnym odcinku, może znaleźć najlepsze rozwiązanie.

   1. Mufa

    Z iTunes jest łatwiej i mniej kombinowania niż z Anchora, a przynajmniej było jakiś czas temu gdy to sprawdzałem.

    Jak się dobrać do podcastów m.in. z iTunes opisałem w jednym z numerów Amigazynu. Jako że niedawno zapowiedziałem że wszystkie artki wydane na papierze odświeżę i udostępnie online na blogu, to obietnicy zamierzam dotrzymać. Szczerze powiedziawszy artek o obsłudze podcastów jest teraz pierwszy w kolejce. Nawet przed tygodniem chciałem się za niego zabrać, lecz w tej chwili pracuję nad czymś zupełnie innym. Natomiast niemal na pewno nowa wersja artykułu z Amigazynu, będzie udostępniona online jeszcze w tym miesiącu.

    1. Mufa

     W wyniku splotu róznych problemów, nie dałem rady dotrzymaqć obietnicy że stosowny artek o obsłudze podcastów ukaże się jeszcze w lutym, niemniej sam materiał powstał i dostępny jest już dostępny online:
     http://www.amigaone.pl/?p=2768

     1. Adam

      Nie jest łatwo. Plus jest taki, że jak już jest hostowany podcast (choćby w tym darmowym Anchorze) to już dalej propaguje się (oczywiście zgłoszony przez nas) sam. Na przykład serwis podkastów „Podstacja” oferuje i RSS i możliwość pobrania MP3.
      Warto wspomnieć o rozwiązaniu 'radzika’, czyli własnym odtwarzaczu swoich podkastów. Umożliwia i pobieranie MP3 i odtwarzanie strumieniowe dźwięku, a został wyklikany w Hollywood Designerze.

 3. tchomasz

  Odnośnie wymiany procków w X5000 to z tego co widziałem te procesory są tylko i wyłącznie w technologii BGA – jak wszystkie obecnie produkowane. Podejrzewam, że nie ma nigdzie dostępnego na rynku sita do tego procesora więc nikt ręcznie nie będzie „sadzał” 200 czy więcej kulek na procku – aczkolwiek mi się parę razy zdarzyło wymieniać układy BGA bez sita, ale takie gdzie kulek było 30-40. Procesor wygląda na pancerny na stronie producenta widziałem, że maks. tempreraturowy pik jaki wytrzymuje to 245 stopni – więc z wylutowaniem (aby nie „strzelił”) nie powinno być problemu. Najistotniejsza kwestia to zaprojektowanie i wycięcie na CNC sita dla tego procka (o ile nie ma dostępnego) no i znalezienie serwisanta, któremu ręce nie będą latały przy lutowaniu jak się dowie ile płyta kosztuje 😀

 4. philipo

  Są już dostępne w Sieci te materiały z imprezy, o których mówił Ferin ?

  1. Adam

   Nie, podpytywałem go parę dni temu ale bez odzewu.

Dodaj komentarz