You are currently viewing Ankieta – książka na temat „Pixel art”

Ankieta – książka na temat „Pixel art”

Mowa o pozycji o tytule „Piksel art – kurs podstawowy”. Najpierw wprowadzenie, poniżej niego ankieta.

Książka była anonsowana na jesieni ubiegłego roku, zarówno na PPA w wątku „Piksele, piksele”

jak i na Facebooku na profilu autora (’Koyot’).

„Jeden z eksperymentów w których chciałem przełożyć malarstwo Boba Rossa na technikę pikselartu. To tylko (choć na pikselart AŻ) 640×512 pix. 16 barw i specjalnie spreparowane bitmapowe brushe, które naśladują pędzle.”

Czas mija, powstał ledwie wstęp i jeden rozdział i najwyższy czas podjąć decyzję – czy kasujemy projekt, czy też wierzymy w to że powstanie i staramy się mocniej. Autor praktycznie nie ma wolnego czasu, nawet rzucił pomysł byśmy pisali ją razem; ja dopisywałbym uwagi laika, a on rozwijał tematy. Podstawowa obawa: czy jest dla kogo ją tworzyć.

Największe hity współcześnie mają nakłady 500 egzemplarzy (gry). Raczej tendencja jest spadkowa. Niby ciągle dochodzi ktoś nowy do środowiska, widać po postach na PPA na przykład, ale i odchodzą. Jest wiele „zabawek” poza Amigą, niemniej ciekawych. W sumie to środowisko amigowców kurczy się – skupowanie sprzętu przez „kolekcjonerów” jeszcze pogarsza sprawę – coraz mniejszy wybór coraz droższych Amig.

Z tych co mają Amigi – niewielu ma portfel z gumy, nie da się kupić wszystkiego. Temat pikselkowania jest bardzo niszowy. Na plus na pewno jest to, że nie ma takiej książki. Są albumy z pracami „pixel art”, są samouczki w internecie. Ale nie ma takiego wprowadzenia za rączkę. Nie gotowej instrukcji, ale zaproszenia w podróż, pokazanie ścieżki, możliwych kierunków. No i pikselowanie to nie tylko Amiga – książka byłaby bardziej uniwersalna.

Ankieta

W każdym pytaniu można wybrać tylko jedną odpowiedź. Zatwierdzenie przez klik w „Vote” (zmieni kolor z jasnoszarego na żółty).

Czy odpowiada ci opisana powyżej formuła książki (dwóch autorów: "ekspert" i "laik")

View Results

Loading ... Loading ...

Czy kupiłbyś wersję papierową?

View Results

Loading ... Loading ...

W wydaniu papierowym najważniejsze dla mnie są:

View Results

Loading ... Loading ...

Powyższe pytania dotyczą wersji papierowej. Wpierw musi powstać wersja elektroniczna. I tu kwestie:

View Results

Loading ... Loading ...

Inny autor. Może się zdarzyć, że 'Koyot' nie da rady, czy kupiłbyś książkę innego autora?

View Results

Loading ... Loading ...

Rozstrzygnięcie

Te 5 pytań powinno wystarczyć. Nie ma terminu zakończenia ankiety (będzie otwarta), ale do końca września to myślę że wystarczy każdemu na zagłosowanie.
Można też komentować, przy czym proszę o nie pisanie polemik do polemik, a skupieniu się na celu dla nas wszystkich. Będą brane pod uwagę także opinie z innych miejsc jak to (np. tam gdzie zamieszczono link do ankiety), ale najlepiej tutaj żeby wszystko było w jednym miejscu (a nie np. robić w wątku na PPA o pikselowaniu bagno).

Ten post ma 3 komentarzy

 1. juen

  tylko nie kosztem koloru!!! 😀

  1. Adam

   Wiesz, jak zobaczysz na początki, to tam koloru jest niewiele:
   https://www.ppa.pl/forum/strefa-tworcow/30887/pixele-piksele

   Po informacji w wątku „Piksele, piksele”, który jest obowiązkową lekturą dla kochających pikselki, doszło 8 głosów; na dzisiaj jest 16. Jak to jest potencjał nabywczy, to słabo to widzę. Na razie to rokuje na wydanie na poziomie tej książki co powstała o Atari i sprzedaje ją 'Duddie’. Czyli nakład 50 egzemplarzy, cena ponad stówę. Pod warunkiem że 'Koyot’ będzie chciał pisać dla tak wąskiego grona.

Dodaj komentarz