You are currently viewing Magazyn Amiga NG nr 7

Magazyn Amiga NG nr 7

Gdzie kupić, kiedy dostępność

Wersja papierowa do kupienia (e-book w PDF w gratisie) – od 23 sierpnia w sklepie wydawnictwa Bitronic -> link

Numer idzie do drukarni w przyszłym tygodniu, więc myślę że za około półtora tygodnia każdy kto zamówi egzemplarz papierowy będzie go miał.

Wersja elektroniczna (e-book w PDF) dla nie lubiących papieru będzie do kupienia od 1 września w sklepiku amiga org pl -> link

Uwolnienie treści online – za pól roku.  W międzyczasie może (nie musi) pojawić się numer do przeglądnięcia online na issu.

Zawartość czasopisma

Od teraz widoczna jest zawsze na okładce.

  • Sprzęt: wymiana dysku w Macu mini na SSD, MorphOS i skanery
  • System i programy: API2, kompilacja skrośna – MorphOS, opracowanie logotypu w LightWave, Anim Web Converter, Arosowy kinomaniak, Witchcraft, Crono – kartka z kalendarza
  • Gry: LPairs, Shogo, ScummVM, Hydra Castle Labyrinth, Los Chinos
  • Pozostałe treści: MorphOS oczyma arosowca, Bombay TV, Zegar Workbencha

Zmiany w gazetce

A teraz informacje mniej ważne, dla fanów (jeśli wogóle są tacy).

Pisałem o tym chyba tylko na Twitterze przy okazji wcześniejszego numeru – od nr 6 okładka i środek są jednolite, kreda 150 g. Kartki są teraz grube jak w wydawnictwach albumowych. Udało się dzięki temu ujednoliceniu zejść z ceną w dół o 2 zł, obtanione zostały także numery archiwalne.

Wygląd gazetki teraz od nr 7 nieco się zmienił  – układ jest ten sam, ale trochę odświeżony wygląd. Nie ma już podwójnych klasycystycznych linii, tła pod tytułami mają teraz kolor. Czyli z wyglądem przeszliśmy z lat 40. XX wieku w lata 80. 😉
Kolorów jest cztery tak jak są teraz cztery działy pisma  – tak, zrezygnowaliśmy z podziału na systemy, co widać po powyższym spisie treści. To samo dotyczy newsów.
Zniknęły paski informacyjne na dole stron z nazwami systemów (które raczej informowały jakiej frakcji przedstawiciel je pisał); pojawiły się na górze – podają tematykę artykułu na otwartej stronie.

Numer jest spóźniony z dwóch powodów.
Najpierw czekałem na wydanie angielskie, które jest opóźnione względem polskiego. Chciałem żeby numeracja się zbiegła i żeby dalej wychodziły w miarę równo. Niestety tak się nie stało, mimo tego że komplet materiałów – obrazki i tekst – wydawca dostał zanim nr 6 wersja polska został wydrukowany. Za chwilę jest wrzesień, obsuwy 5 miesięcy i mimo anonsowania – nr 6 ENG dalej się robi. Nie żeby rezygnował z NG, ale zasoby ludzkie są ograniczone i priorytetem jest retro.
Drugi powód obsuwy to upały. Dawno nie było takiego lata. Nie chciało się nam, co będę ściemniał.

Co w kolejnym numerze

Plany na kolejny numer: ja skończę opisy programów i gier Morguesoft. To będą dwa artykuły. Napiszę jeszcze o edytorze Vim. Wiem że 'recedent’ planuje opisać drukarki pod MorphOS-em. Być może 'trOLLO’ wyrobi się z artykułem jak wymienić pastę termoprzewodzącą na CPU i GPU w PowerBooku G4. No i mam nadzieję że 'ferin’ przetłumaczy swój wywiad z 'Templario’ z Morguesoft. W czasopiśmie nie ma zapowiedzi, bo nic nie jest pewne. Czasem uda mi się pozyskać treści poza redakcją, a czasem rzeczy pewne na 100% nie ukazują się,  „bo życie”.

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. KM

    Cieszę się. Artki zapowiadają się ciekawie, czekamy na 1 września.

Dodaj komentarz