You are currently viewing amiga.org.pl – odcinek 19

amiga.org.pl – odcinek 19

Podsumowanie maja 2023

Pobierz MP3

Nasz podkast można znaleźć w czołowych istotnych miejscach:

iTunes – https://podcasts.apple.com/pl/podcast/amiga-org-pl/id1450297390

Spotify – https://open.spotify.com/show/5lvem1kDD0DyLZHIDMSXVS

podkasty.info – https://www.podkasty.info/katalog/podkast/3040-amiga_org_pl

Ten post ma jeden komentarz

  1. Mufa

    Dzięki za kolejny odcinek. Jak to zazwyczaj bywa, człowiek myśli że śledzi na bieżąco wydarzenia amigowe i myśli że wie wszystko, ale jednak zawsze coś tam nam umknie. W tym roku kompletnie umknął mi fakt że odbyło się Pixel Heaven, którego tegoroczna edycja przeszła na amiportalach chyba bez większego echa. Tak więc dzięki za komentarz na ten temat i miło wiedzieć że Radek wciąż jeszcze coś w temacie Amigi od czasu do czasu działa.

    Natomiast co do gwoździa programu, któremu w tym materiale poświęciłeś najwięcej czasu, czyli ankiety Hansa, to ja bym nie przeceniał jej znaczenia. Skupiłeś się na tym czy ktoś mógł nie wiedzieć o tym że ta ankieta była organizowana, lecz zabrakło mi najbardziej oczywistego wniosku, że ktoś mógł wiedzieć, a nie wziąć w niej udziału. Przykładowo zakładam że 99.9% procent naszego społeczeństwa wie że w październiku odbędą się wybory parlamentarne, jednak weźmie w nich udział pewnie jak zwykle koło 50%.

    Szczerze to sam długo zastanawiałem się czy wziąć w niej udział, bo dotyczyła tematyki, która średnio mnie interesuje. Wiem też że ludzie są różni i mają różne motywacje do tego czy w ankiecie udział wziąć czy nie. Przykładowo spotkałem się bodaj na amigans.net z wypowiedzią kogoś, kto zadeklarował że on nie weźmie udziału w amigowej ankiecie, która nie działa poprawnie na amigowym Odyssey.

    Co do wyników, to też nie czytałbym ich jakoś bardzo dosłownie. Było zdaje się pytanie czy „korzystasz (korzystałeś?) z emulacji” i ja nie chcąc skłamać odpowiedziałem że tak. Przy czym w moim przypadku było to jedno czy dwa odpalenia na przełomie 2014 i 2015, tylko w celu sprawdzenia jak przebiega instalacja systemu. Potem już nigdy WinUAE dla PPC (zresztą dla 68k również), nie uruchamiałem, więc chociaż odpowiedziałem zgodnie z prawdą że korzystałem z tego rozwiązania, to zdecydowanie bardziej pasowałaby odpowiedź że z emulacji PPC nie korzystam i (poza epizodyczną kilkudziesięciominutową sesją) nie korzystałem.

Dodaj komentarz