Nasze podkasty

Mam do przekazania kilka informacji na temat rozwoju.

Pierwsza rzecz to istotna zmiana, która dotyczy nazw odcinków. Zamiast ściany jednolitych tytułów, dosyć bezbarwnych, są numery trzycyfrowe z jednozdaniowym opisem. Przykładowo zamiast „amiga.org.pl — Odcinek 7” jest „007 — AROS (rozmowa z Rafałem Pączko aka 'Don Rafito’)”. To znacznie ułatwi odnalezienie interesujących treści.

Druga rzecz to dodatkowe rozpropagowanie na platformie Amazon Music, a także Google. Tu wyszła — pozornie nieprzyjemna — sytuacja:

„Po 2 kwietnia 2024 r. w Stanach Zjednoczonych nie będzie już można korzystać z Podcastów Google. Po 29 lipca 2024 r. Menedżer podcastów Google przestanie być dostępny.”

https://support.google.com/podcast-publishers/thread/264592324

Korzystając z możliwości migracji, podałem Google adres kanału RSS po to, by założyć tam kanał i od razu zaimportowałem całość na YouTube. Dzięki temu trafiliśmy w bardzo popularne miejsce bez wysiłku; zaletą jest dobre formatowanie linków w opisach, szacuję też możliwe duże zasięgi.

Trzecia rzecz, najbardziej istotna, ale też oczywista to fakt, że projekt żyje i poza poślizgiem (wynikającym w zasadzie z przyjętej konwencji podsumowań miesięcznych, które muszą być uzupełnione) ma odcinki wrzucane regularnie i jest niezagrożony.

Dodaj komentarz