Od jutra zacznie się wysyłka czasopisma. Tu wyjaśniam, że gazeta idzie do druku z innymi, i z nimi jest rozsyłana. Tak po prostu jest, że przeważnie ludzie zamawiają po kilka rzeczy w sklepie A2 i te zamówienia są kompletowane.

Zawartość numeru dla AmigaOS 4:

Na początek, jak ja to nazywam, “‘radzik’ od kuchni”. Z racji tego, że pisze, bloguje, robi wywiady, i robi to na AmigaOne X5000, więc zna temat realnego wykorzystania programów. “Tworzenie filmów na YouTube” i “Tworzenie tekstu (przegląd edytorów)” to kawał wiedzy. Potem moja szkółka “DrawStudio” (część 2 i ostatnia), a po niej recenzje gier “Flare” i “In Nihilum Reverteris”.

Zawartość numeru dla MorphOS-a:

Galeria MorphOS-a (zamyka tryptyk prezentujący na obrazkach systemy NG). Potem trzy mocne punkty: “Jabłko z motylkiem” (przegląd komputerów Apple – poradnik zakupowy), “Flaszowanie kart graficznych” i “MorphOS 3.10” (recenzja systemu). Taka kombinacja to “muszę to mieć” dla fana MorphOS-a.

Zawartość numeru dla AROS-a:

“AmiBridge – integracja Klasyka z AROS-em” (Janus) oraz “Mod2wav” (konwersja modułów ProTrackera na WAV).

Ponadto w numerze znalazły się “Nowości” i tekst z cyklu “Styl życia”.

Recenzja “Flare”

Uwzględnione zostały uwagi zgłaszane na PPA przy okazji poprzedniego numeru, a więc:

  • mniejsza czcionka – teraz 10 a nie 12
  • ujednolicony układ na dwukolumnowy (trzyszpaltowe są tylko “newsy”)
  • nawet wstępniak jest dwuszpaltowy, eksperymentalnie użyłem w nim czcionki DejaVu Serif Condensed (była sugestia, żeby domyślny Times New Roman w gazecie zamienić na taki)
  • newsy teraz pogrupowane są tematycznie

Poprzedni numer ogólnie się podobał, więc nie chcę majstrować za dużo – zmiany niewielkie, ale sugestie wysłuchane.

Już mamy ramówkę na kolejny numer prawie pełną. Niestety, powtórzę się, ale za dobrze nam to idzie; to już trzeci numer w tym roku, a że kwartalnik… no musi wam ten numer wystarczyć do listopada/grudnia. W tym czasie spróbuję powalczyć o więcej stron w tej samej cenie.