You are currently viewing Promocja Amigi NG na Pixel Heaven 2018

Promocja Amigi NG na Pixel Heaven 2018

Pixel Heaven to impreza rangi europejskiej. Zgodnie z nazwą jest to wielkie święto dla fanów komputerów retro, ale są tam obecni też twórcy gier „Indie” i wiele luźno związanych z tematyką atrakcji (od fliperów po nowoczesne konsole, VR i t.d.). To nie ma porównania z przeciętnym amigowym zlotem. O ile na zlocie amigowców jest kilkadziesiąt osób – na Pixel Heaven myślę że przewija się ponad 1.500. Poniżej zdjęcie z ubiegłorocznej edycji – klik przenosi do galerii

Dlaczego to jest ważne dla nas? Dlatego że jest to jedna z nielicznych okazji do wyjścia poza własne grono, do pokazania Amigi „na zewnątrz”. Także jej współczesnych kontynuacji. Warto dodać, że w tym roku na Pixel Heaven będzie Trevor Diskinson (A-Eon), David Pleasance (kiedyś Commodore UK, obecnie Friend), François Lionet (AMOS, obecnie Friend).

Plan imprezy (Warszawa, 8-10 czerwca) znajduje się na stronie organizatora:

www.pixelheavenfest.com/program/

Teraz jak już „umiejscowiłem w czasie i przestrzeni”, czyli pokazałem czym Pixel Heaven jest – czas przejść do tytułowego zagadnienia.

Organizacja promocji

Pomysł rzucił Paweł Stefański znany w amigowych kręgach jako 'stefkos’. Jest on gościem PH jako promotor systemu Friend, ale warto wspomnieć że jest on jednocześnie deweloperem MorphOS-a. Celem jest zebranie materiałów promocyjnych, które będzie można wręczać zainteresowanym na PH. Smycze, breloki, długopisy (z logami firm amigowych bądź adresem portali gdzie można dowiedzieć się więcej o Amidze), notesy, koszulki, ulotki. Także trwałe rzeczy do wykorzystanie na kolejnych imprezach – „rollupy” i „bannery”. Pomysłów jest dużo, a czasu coraz mniej.

Stosowny wątek do dyskusji znajduje się tutaj: [zbiorka] materialy promocyjne – Pixel Heaven + inne imprezy

Promocja dotyczy całości – czyli MorphOS, ale też AmigaOS 4, „klasyk”, AROS. Można zdeklarować na co chce się przeznaczyć pieniążki, albo dać „ogólnie”. Z tego co się orientuję to z dedykacją „na MorphOS-a” już zebrano ponad 700 zł; jak wygląda sprawa w przypadku pozostałych systemów – nie wiem.

Myślę że warto na ten czas schować wszelkie animozje i wspólnie zadbać o to, by przybyło nowych użytkowników, jakiego bądź amigowego czy postamigowego rozwiązania. Dzięki temu „społeczność” amigowców w Polsce będzie mogła nie tylko przetrwać, ale mieć szanse na rozwój.

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Olgierd

    Naprawdę było warto odwiedzić pixel heaven fest! Na pewno nie ominie mnie również kolejna edycja.

Dodaj komentarz